Už žádné biflování – objevte učení, které vás bude bavit

 

Když vám kolega ukáže, jak smontovat poličku a pak po vás chce, abyste to před ním zopakovali, pravděpodobně se za velmi krátkou dobu naučíte montovat poličky. Když místo toho na vás z krabice vypadne psaný manuál, možná skončíte s něčím, co připomíná spíše třísky na podpal. Že tohle moc dobře znáte? Aby ne.

U předávání informací je to podobně, jak dokazuje mnoho studií. I to je důvod, proč je v moderním školství kladen větší důraz na praktický aspekt výuky, než na biflování – kvalita má převyšovat kvantitu.

 

Moderní a praktická výuka

Způsobů, jak se něco naučit online, je dnes opravdu mnoho. Problémem je, že informace jsou chaotické, neúplné a v extrémních (ale ne ojedinělých) případech si i protiřečí. Kde je tedy pravda, když jeden zdroj říká něco, ale druhý zase úplně něco jiného? Zde nastupuje na scénu interaktivní e-learning, který již dávno neznamená, že si pouze přečtete nějaká nudná stostránková skripta.

Za každým kurzem stojí tým vývojářů, pedagogů a metodiků, kteří zajišťují, že nezískáváte informace, ale dovednosti. Naše kurzy vám dodají relevantní vzdělávací kontext ukázaný na reálných příkladech, se kterými se se setkáváte v praxi.

 

Jak to funguje?

E-learning je v základní verzi určen k samostudiu. Přes zakoupený přístup jej můžete opakovaně procházet a studovat podle svých možností a preferencí, a v případě zájmu je dokonce možné doplnit jej o chat a spolupráci s tutorem, který vám se studiem pomůže, ať už se chystáte naučit se něco úplně nového, nebo si doplňujete vzdělání v oborech, kde se často něco mění – typické zejména pro různé normy a zákony.

 

Jaké výhody má e-learning?

·        Jednoduché ovládání

·        Podporu neformálního učení

·        Možnost výběru z více různých aktivit

·        Definované cíle, ke kterým účastník směřuje

·        Poskytování okamžité zpětné vazby

·        Možnost účastníka sledovat svůj postup

 

3 důvody, proč do toho jít

E-learning je levnější než prezenční výuka – ušetříte spoustu nákladů na lektory, prostory, čas účastníků a další režie spojené s prezenční výukou.

Účastníci e-learningu mohou operativně nakládat s časem pro výuku, mohou kurz přerušit a následně pokračovat, stejně jako když si uložíte hru. Nejsou tak vázáni přesným časovým harmonogramem, při kterém často řeší další operativu, telefonáty a podobně.

E-learning lze vhodně kombinovat s ostatními formami vzdělávání, včetně prezenční výuky. Otázka tedy nestojí tak, že buď e-learning, nebo prezenční výuka. Jedno nevylučuje druhé, naopak se oba způsoby mohou vzájemně výhodně doplňovat.

E-learningová výuka vás zaujala a ptáte se, jak to vypadá v praxi? Klikněte zde nebo zde a vyzkoušejte si naše demo verze.

Autor: Jan Škerle