Zajímavosti ze světa

 

Česká investiční skupina ICP dokončila výstavbu svých rezidenčních projektů na americké Floridě. Čtvrť vícegeneračních domků a komplex luxusních bytů za více než miliardu korun, ve které je významným spoluvlastníkem, plánuje dlouhodobě pronajímat.

Zatímco projekt Seaward Landing, který představuje pětačtyřicet domků na souostroví Florida Keys, je již od ledna v provozu, bytový dům Solera o 136 nadstandardních jednotkách se slavnostně otevře v květnu. Nachází se v Palm Beach Gardens, jemuž se přezdívá hlavní město golfu, už jen proto, že ve městě sídlí centrála golfové asociace PGA a hned dvanáct prestižních hřišť.
Česká skupina zaměřující se na rezidenční a administrativní projekty původně plánovala, že budovy po kolaudaci prodá. Posilující migrace ze severovýchodu USA a tím pádem zvyšující se zájem o nadstandardní bydlení na Floridě ji ale přiměl záměr přehodnotit. Objekty proto bude delší dobu držet ve svém portfoliu a pronajímat je.
Zájem o kvalitní bydlení – vlastnické i nájemní – v dobrých oblastech je tu enormní. Během dvou měsíců se pronajaly dvě třetiny domů na Florida Keys a věříme, že do května pronajmeme všechny,“ říká majitel skupiny ICP Ondřej David.

„Reálná výše nájemného je přitom ještě lepší, než jsme si v roce 2018 projektovali,“ dodává vystudovaný právník, který dodnes stojí také v čele advokátní kanceláře DBK Partners.
Do komplexu Solera za více než 860 milionů korun, v němž drží osmdesátiprocentní podíl, vstoupila ICP na jaře 2020 spolu s americkým developerem Eastwind Development. Projekt Seaward Landing za 270 milionů vlastní napůl se švédskou společností Index Invest.Skupina ICP v USA investuje od roku 2018. Tehdy za více než půl miliardy korun koupila fungující kancelářskou budovu Belcan Property ve West Palm Beach.

Kromě toho vlastní rovněž reality v Praze, konkrétně Technopark v Jinonicích, osmipodlažní dům ve spodní části Vinohradské třídy a kancelářskou budovu v centru města v ulici Na Rybníčku. Patří jí také výrobce oken Vekra.

Zdroj: www.forbes.cz