Vyhněte se pokutě - náhradní plnění

 

Legislativa je neúprosná. Každá firma v Česku s více než 25 zaměstnanci musí zaměstnávat určitý počet osob se zdravotním postižením (tzv. náhradní plnění). Když tak nečiní, zaplatí státu vysokou pokutu. Víte ale, že místo odevzdávání peněz do státní kasy může vaše společnost nakoupit užitečné produkty či služby formou náhradního plnění? Rádi Vám s tím pomůžeme.

 

Ptáte se jak?

Dárkové předměty, reklamní předměty, ale i vánoční večírky a další eventy. To všechno s námi lze pořídit s náhradním plněním a vyhnout se tak pokutě ve výši desítek až stovek tisíc korun.  

Zákony tuto možnost nabízí jako alternativní řešení pro společnosti, které nezaměstnávají osoby se zdravotním postižením (OZP) a které zároveň nechtějí vyhazovat peníze za pokuty.

Intelsol_předměty.PNG 

Zkrátka a jednoduše: místo, abyste posílali peníze úředníkům, objednáte si produkty nebo služby od firem, ve kterých pracují OZP (například chráněné dílny).

Když vaše firma produktů a služeb s náhradním plněním odebere dostatečné množství, zabije několik much jednou ranou:

  • Nemusí státu platit vysoké pokuty.
  • Pomůže dobré věci (díky odebrání produktů/služeb od OZP).
  • Pořízenými produkty a službami udělá radost svým zákazníkům či zaměstnancům.

Intelsol_předměty2.PNG  

 

Větší firma na pokutách zaplatí statisíce

Pracuje ve vaší firmě přes 25 zaměstnanců a ještě jste letos náhradní plnění neřešili? Je nejvyšší čas. Blíží se totiž konec kalendářního roku, do kdy firmy musí zákonem stanovené podmínky splnit.

Například firma se 100 zaměstnanci by – v případě, že nezaměstnává žádnou OZP – za rok 2022 do státní pokladny odvedla 370 470 Kč. A to je spousta peněz.

 

S náhradním plněním zařídíme dárky, obaly i eventy

Umíme formou náhradního plnění zajistit nespočet produktů a služeb. 

Samozřejmostí jsou obalové materiály a reklamní nebo dárkové předměty, ale jako jediní na trhu zvládneme i zorganizovat event s náhradním plněním. Když takto například uspořádáte vánoční večírek pro své zaměstnance, můžete náklady na večírek do náhradního plnění započítat.

Intelsol_předměty6.PNG 

Vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, máte skvělou příležitost zákazníkům, partnerům i zaměstnancům darovat dárky s náhradním plněním. Ať už hmotné, nebo nehmotné. 

Intelsol_předměty3.PNG 

Intelsol_předměty4.PNG  

Intelsol_předměty5.PNG 

 

Autor: Veronika Tomečková, Intelsol, s.r.o.