Rok s Covidem a podnikání

Zcela přesně si vzpomínám na den, kdy byl oznámen první případ nákazy Covid – 19 v ČR. V tu chvíli mi prolétlo hlavou „snad to bude na chvíli“. Je to rok a my žijeme s Covidem. Člověk, který se na situaci dívá s nadhledem a používá rozum to jde, i když čas od času upadá do letargie a pocitu, že s tím, co nám servíruje vrchnost, nemůže normální podnikatel fungovat. Podnikatel se snaží, podnikatel má – pokud mu však není snaha podnikat odpírána vládními omezeními, nejistotou a nařízeními, která s námi mlátí ode zdi ke zdi. Sliby a jen sliby.

Pohybujeme se v oboru, který je zasažen významnou měrou, a přesto jsme nemuseli kvůli onemocnění Covid a poklesu zakázek nikoho propustit. Ptáte se proč? Jednoduché – majitelé firmy se zadlužili a ručí svými majetky. Ptáte se znovu proč? Protože nám stát nebyl schopen poskytnou půjčku s garancí!!! To je, přátelé, pomoc státu podnikatelům.

Jako občan této země se v opatřeních ztrácím. Chování čelných představitelů státu je papalášské a lidem této země, kteří opatření dodržují a snaží se „jen“ uživit je sprostým výsměchem. Nezbývá než si pomoci sami a své podnikání upřít směrem, kam opatření sahají minimálně.

Přidejte se k nám a staňte se členy eBusinessPoolu – portálu pro podnikatele.

Pavlína Šlajsová, zakladatelka eBusinessPool